Як у Вінниці відзначили День білої тростини
20:02 16.10.2024
257

15 жовтня, відзначається Міжнародний день білої тростини. Він був затверджений 15 жовтня 1970 року за ініціативи Міжнародної федерації сліпих. Долучилися до відзначення Дня білої тростини і у Вінниці. Із цієї нагоди на базі підприємства сліпих влаштували тренінг для незрячих. Його провели керівниця напрямку реабілітації людей із порушеннями зору центру комплексної реабілітації осіб із інвалідністю «Поділля» Юлія Бабаєва і фахівець координаційної гімнастики для людей із порушеннями зору Микола Ливицький.

Гості розповідали про різні техніки використання білої тростини, її важливість навіть для людей із залишками зору. А також про різні наконечники та можливості їхнього застосування. Йшла мова й про планшетку інструктора, яка допомагає людям із порушеннями зору орієнтуватися в просторі. Фахівці відповіли на всі запитання присутніх.     

—Біла тростина — це безпека людей із порушеннями зору, сигнал оточуючим. Від початку повномасштабної війни людей із вадами зору в Україні стало набагато більше. Адже часто військові на полі бою отримують травми очей. На вулицях незрячим захисникам люди переважно допомагають, ставляться до них із розумінням, — сказала Юлія Бабаєва.              

 

Довідка

«Толерантність, рівноправність, інтеґрація» — головні слова Міжнародного дня білої тростини. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі живуть 38 млн людей із вадами зору. Ще 110 млн мають ризик втратити зір.

У 1921 році в місті Бристоль молодий фотограф Джеймс Біггс через нещасний випадок втратив зір. Порада осліплого солдата розвивати свою самостійність допомогла йому розпочати нове життя. Джеймс став частіше виходити на вулицю без супроводу, користуючись звичайною тростиною для прогулянок.

З часом він зазначив, що звичайна тростина не гарантує безпеки, а також може стати джерелом небезпеки для інших перехожих. Джеймсу спало на думку пофарбувати тростинку в білий колір, щоб вона більше привертала до себе увагу навіть за похмурої погоди.

Десять років потому ротаріанський клуб подарував незрячим британцям білі палички, і це набуло великого розголосу завдяки ЗМІ. У 1932 році Королівський національний інститут для сліпих розпочав офіційно впроваджувати білу тростинку серед незрячих.

Пресцентр Вінницької обласної організації УТОС

Автор: Анна Макарчук
Читайте також