З початку 2025 року у Вінницькій області підтверджено три випадки захворювання на кір.
Про це повідомив директор Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб Ігор Матковський: «У цьому році за перший місяць ми зафіксували і підтвердили три випадки кору. Причому один випадок кору, який поки що не можемо з’ясувати епідеміологічного його походження, тобто джерела немає. Але якщо ми його зафіксували, то це непоодинокий випадок. Цей випадок у дорослої людини».
Медики нагадують про важливість вакцинації, адже кір – це високозаразне захворювання, яке може спричиняти серйозні ускладнення.
Довідка.
Кір – це гостре вірусне захворювання, що супроводжується запальним ураженням верхніх дихальних шляхів, висипом і поширенням токсинів, що продукуються вірусом, по всьому організму. До створення вакцини проти кору, захворювання було широко поширене і було однією з основних причин смертності у маленьких дітей.