У східних околицях Вінниці зафіксовано підвищені концентрації діоксиду азоту та сірчистого ангідриду в атмосферному повітрі. Про це повідомив Ігор Матковський, директор Вінницького обласного центру контролю і профілактики хвороб МОЗ України.
«По двох показниках – діоксид азоту та сірчистий ангідрид у нас є перевищення в 1,6 й 1,2 рази. Це перевищення станом на 08.00 ранку. Тобто, перевищення - на околицях міста, де відбувалась подія...», – прокоментував Ігор Матковський.
За словами фахівця, у центральній частині міста показники залишаються в межах норми, і стан повітря не викликає занепокоєння.
Наразі екологи проводять моніторинг якості повітря кожні 2–3 години в районах, де фіксувались осередки горіння. Спостереження триватимуть доти, поки рівень шкідливих речовин не стабілізується.
«Добре, що сьогодні немає відкритого сонця, як учора, й очікується дощ. Якщо буде дощ, то шкідливі речовини «прибиваються» і йдуть в землю», — додав Матковський.