Кличко: "Питання перегляду тарифів на проїзд до кінця опалювального сезону не розглядатиметься"
15:04 18.11.2021
379

Питання перегляду вартості тарифів на проїзд до кінця опалювального сезону розглядатися не буде. Про це мер Києва Віталій Кличко на своїй сторінці в Facebook.

Він нагадав, що перший заступник голови КМДА ініціював процес публічних консультацій щодо встановлення нових тарифів на проїзд у громадському транспорті Києва.

Навесні комунальні підприємства «Київський метрополітен» та «Київпастранс» звернулися до КМДА з тим, що тарифи на перевезення в комунальному транспорті давно не відповідають їх собівартості.

Мер також зазначив, що протягом останнього часу відбулось значне зростання цін на енергоносії, що є головною складовою вартості тарифу.

Кличко підкреслив,  аби не підвищувати тарифи на опалення і гарячу воду для киян, міська влада вже компенсували зі столичного бюджету більше 2 млрд. гривень. Уряд обіцяв компенсувати ці витрати, але на сьогодні не виконує умов Меморандуму.

«І в цій ситуації Києву доводиться постійно дотувати також комунальний транспорт та утримувати ціни на проїзд у ньому в кілька разів нижче їх собівартості. Нагадаю, тільки цього року дотація на міський транспорт становить 4,5 млрд. грн. З міського бюджету, – наголосив мер. – Тобто, ми поставлені перед вибором – або збільшувати цифри в платіжках за комуналку, або підвищувати плату за проїзд. Бо увесь бюджет столиці ми не можемо пустити тільки на дотації. За які кошти тоді втілювати проекти, ремонтувати дороги, мости, будувати садки та школи? Оновлювати той же громадський транспорт? Разом з тим, я розумію наскільки чутливим є питання вартості проїзду для киян.  І зазначу, що винесене воно поки тільки на обговорення. Це – проект. А не ухвалене рішення! Як менеджер, я говорю про складну економічну ситуацію, в якій опинилося місто – через енергетичну кризу та постійні борги центральної влади перед містом. Але як у мера Києва, у мене позиція наступна і чітка: питання перегляду тарифів на проїзд до кінця опалювального сезону розглядатися не буде», – заявив Віталій Кличко.

Автор: Анна Макарчук
Читайте також