СБУ затримала першого офіційного пірата в історії України
12:27 21.07.2021
264

СБУ затримала громадянина України, який захопив судно в Індійському океані і вимагав викуп за його звільнення. Це перший випадок в історії України, коли особі повідомлено про підозру у піратстві (ч. 1 ст. 446 Кримінального кодексу України).

Розбійнік ще в 2020 році, будучи співробітником іноземної охоронної компанії та надаючи послуги з охорони від піратів, перейшов на темну сторону і захопив судно в Індійському океані, вимагаючи викуп в $ 00 тис. за його звільнення, погрожуючи членам екіпажу розправою.

Через 4 дні переговорів він все ж домігся свого, але отримав за це лише $ 6тис. Будучи вже на базі охоронної компанії, він знову взявся за старе і вимагав $100 тис. в обмін на весь бойовий арсенал компанії. Почувши відмову, він просто викинув всю зброю в море і втік до Миколаєва.

Пірата вдалося затримати уже в Україні. В ході спецоперації співробітників СБУ зловмисника викрили у Миколаєві. З часу приїзду на Батьківщину він декілька разів міняв паспорти і місця проживання. 

Наразі йому оголошено підозру за ч. 1 ст. 446 КК України, тобто у піратстві, а саме застосуванні насильства, пограбуванні або інших ворожих діях щодо екіпажу морського судна. Вирішується питання щодо обрання міри запобіжного заходу. 

 

Автор: Олег Гайдай
Попередня новина
Читайте також