Найстарша олімпійська чемпіонка відзначає 100 років
16:00 10.01.2021
262

Найстарша олімпійська чемпіонка відзначає ювілей. Гімнастці Агнеш Келеті виповнилося 100 років

Вона пережила Голокост і завоювала десять олімпійських медалей, п'ять з яких золоті.

9 січня угорській спортсменці Агнеш Келеті виповнилося 100 років, повідомляється на офіційному сайті Олімпійських ігор.

Келеті - п'ятиразова олімпійська чемпіонка і рекордсмен-довгожитель серед нині живих олімпійських чемпіонів.

Келеті народилася в єврейській родині в Будапешті в 1921 році. Гімнастикою вона почала займатися в 4 роки, а в 16 років вже завоювала свій перший національний титул.

Тренування довелося припинити через Другу світову війну. Її батько помер в Освенцимі, її матері та сестрі допоміг втекти шведський дипломат Рауль Валленберг. Келеті прожила кілька років в окупації, їй довелося зображати з себе християнку і жити за чужими документами, а також працювати покоївкою в сім'ї, яка симпатизує нацистам.

У 1947 році Агнеш знову стала кращою гімнасткою Угорщини і збиралася поїхати на Олімпіаду в Лондон, проте їй довелося пропустити ОІ через травму. Пізніше вона завоювала десять олімпійських медалей, п'ять з яких золоті.

Гімнастку привітав з ювілеєм президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах.

«Ваша історія дійсно надихає. Ви продемонстрували силу твердої рішучості і хоробрість в подоланні трагедії. Це риси великого олімпійського чемпіона. Ваші 10 медалей, п'ять з яких золоті, захоплюють. Я впевнений, якщо б ви змагалися на Олімпійських іграх в Лондоні в 1948 році, у вас могло б бути більше нагород », - сказав він.

Автор: Катерина П.
Читайте також