Угоду про відкрите небо підпишуть на саміті Україна-ЄС
17:00 11.10.2021
252

На саміті Україна-ЄС, який відбудеться в Києві у вівторок, 12 жовтня, підпишуть угоду про відкрите небо, повідомив високопоставлений чиновник ЄС.

"На саміті буде підписано три угоди. Перша - угода про спільний авіаційний простір, яка, простими словами, поліпшить зв'язок між двома сторонами і створить умови для нових комерційних можливостей для авіаліній України та країн-членів ЄС", - сказав він.

Угода відкриє Україну для деяких лоукостерів, що збільшить кількість пасажирів і значно сприятиме зростанню економіки України у сфері туризму.

Як зазначили в Офісі, ефект від угоди полягає, серед іншого, у покращенні ефективності та безпеки польотів, зростанні конкуренції та, за рахунок цього, підвищенні комфорту, у той час як ціни матимуть тенденцію до зниження.

“Фактично ми говоримо про „зшивання“ повітряного простору України та ЄС, створюється спільний ринок з ЄС для цивільних авіаперевезень — пасажирських, поштових і вантажних”, — зазначили в Офісі.

Крім того, буде підписано ще дві угоди: про асоціацію України з європейською програмою фінансування досліджень та інновацій Horizon Europe та з програмою Creative Europe.

Нагадаємо, перемовини про спільний авіаційний простір України та ЄС почалися ще у 2007 року. Його запуск дозволить усім європейським авіакомпаніям виконувати прямі рейси в Україну з будь-якої точки Європи та навпаки. Також це передбачає зняття обмежень на кількість рейсів між Україною та країнами Євросоюзу. 

Автор: Павло Петрушко
Читайте також