Ситуацію можна змінити, якщо повернути в Україну культуру фінансування спорту за рахунок коштів державних лотерей. Про це заявив заступник Голови Комітету Верховної Ради, глава підкомітету з питань фізичної культури і спорту, народний депутат Денис Силантьєв.
“Дійсно, на сьогоднішній день і за останні 30 років не було збудовано жодного спортивного об’єкту за державні гроші. Тобто були побудовані фітнес клуби — це приватні інвестиції, українські або закордонні, були відремонтовані, реконструйовані за державний кошт, але щоб щось нове побудовано було — на жаль немає, такого не було”, — зазначив він.
За словами нардепа, в Україні не створені умови для розвитку масового спорту.
“На сьогоднішній день, то що ми бачимо — незадовільний виступ на Олімпійських іграх, найгірший виступ за всю незалежність України, це тільки верхівка айсберга яку ми бачимо.
Спорт вищих досягнень — це показник того, на якому рівні сьогодні знаходиться розвиток фізичної культури і спорту в країні.
А якщо подивитися вниз, під воду, так як вся основна частина айсберга під водою — під водою у нас весь той масовий спорт, дитячий, юнацький спорт, який сьогодні не має абсолютно ніяких умов для того, щоб діти займалися, для того, щоб оздоровлювалось підростаюче покоління, для того щоб люди взагалі займалися фізичною культурою і спортом.
Перш за все від такої нестачі страждає спорт вищих досягнень — займатися ніде, людей ходить все менше”, — підкреслив Д.Силантьєв.
Вихід із ситуації, на переконання заступника голови Підкомітету ВР, повинен полягати в ухваленні цільової національної програми, а також залученню державних лотерей до фінансування розвитку спорту.
“Хороший приклад, який був ще за часів Радянського Союзу, коли був спорт-лото. І тоді в основному навіть спортивні споруди були побудовані в основному за рахунок спортивної лотереї.
Тому що люди із задоволенням купували лотерею, вони знали куди конкретно йдуть гроші, вони не йшли просто до загального бюджету країни, а потім витрачалися невідомо на що — а конкретно на розвиток спортивної інфраструктури. І навіть на спортивних об’єктах були такі таблички — ті спортивні об’єкти, які були побудовані за гроші лотереї, що цей спортивний об’єкт був побудований за гроші спортивної лотереї тощо”, — зазначив Д.Силантьєв.
Нагадаємо, в Україні розвиток спорту та фізичної культури підтримує за власною ініціативою оператор державних лотерей “М.С.Л.”. Декілька років тому “М.С.Л.” збудував у Богуславі Київської області льодову арену “Льодограй” для занять зимовими видами спорту. Тоді бюджет льодової арени сягав 20 млн грн. За даними компанії, інвестиції в спортивну інфраструктуру є частиною відповідального ставлення “М.С.Л.” до розвитку спорту в Україні та збереженням багаторічних традицій, оскільки “М.С.Л.” є правонаступником відомого радянського “Спортлото”, за рахунок доходів якого у радянські часи будували спортивні об’єкти.
Наразі льодова арена “Льодограй” визнана у Європі і вважається надбанням незалежної України.
За два роки існування “Льодограй” став місцем проведення загальнонаціональних і регіональних змагань з хокею та фігурного катання, ареною для постійних тренувань відомих спортсменів, центром культурно-спортивного відпочинку мешканців Богуславщини й гостей районного центру і, навіть, увійшов до маршрутів місцевих екскурсій.
Загалом за кошти оператора державних лотерей “М.С.Л.” в Україні було збудовано палаци спорту в Харкові, Одесі та Запоріжжі, водно-спортивна база “Нептун” в Севастополі, водно-спортивний комплекс в Дніпропетровську, шаховий палац і критий велотрек у Львові, стадіон “Ювілейний” в Полтаві, в Києві — тенісні корти в Жулянах, легкоатлетичний манеж на Березняках, льодовий палац “Крижинка”.