У розпал напружених переговорів з Берліном щодо суперечливого трубопроводу Росія — Німеччина “Північний потік-2” адміністрація Байдена просить Україну не висловлювати невдоволення та не критикувати майбутню угоду. Про це пише видання Politico з посиланням на чотирьох осіб, знайомих з переговорами.
"Офіційні особи США дали зрозуміти, що відмовилися від зупинки проєкту, відомого як "Північний потік - 2", і тепер намагаються стримати завдані збитки, уклавши грандіозну угоду з Німеччиною.
Водночас офіційні особи адміністрації тихо закликали своїх українських колег утриматися від критики майбутньої угоди з Німеччиною, що стосується трубопроводу, за словами чотирьох осіб, знайомих з обговореннями", - пише видання.
За словами співрозмовників видання, офіційні особи заявляли українській стороні, що публічний виступ проти майбутньої угоди може завдати шкоди двостороннім відносинам між Вашингтоном і Києвом.
Вони також закликали українців не обговорювати з Конгресом потенційні плани США і Німеччини, стверджує видання.
Нагадуємо, газопровід, який повинен з’єднати Росію і Німеччину по дну Балтійського моря, планували добудувати в 2019 році. Однак через санкції США проти виконавців та партнерів проєкту його реалізація загальмувалася. Зараз перша нитка труби вже завершена, в “Газпромі” заявляли, що газ пустять вже в цьому році.
У кінці травня президент США Джо Байден заявив, що введення нових санкцій проти “Північного потоку-2” непродуктивно з погляду вибудовування відносин з Європою, до того ж проєкт вже практично завершено.
У Німеччині застерегли від використання “Північного потоку-2” проти України. Як пише Bloomberg, США і Німеччина близькі до угоди по газопроводу “Північний потік-2”, але вживатимуть заходів, якщо Росія спробує використовувати енергію в якості зброї проти України.