Батькам новонароджених повернуть «бебі-бокси»
13:38 30.09.2020
262

30 вересня  Верховна рада  прийняла у другому читанні та в цілому законопроєкт про надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка" замість грошової допомоги у розмірі 5 тисяч гривень. Як повідомляється на офіційному порталі ВР, поданий законопроєкт підтримали 264 депутати.

Нагадуємо,"Пакунок малюка" було запроваджено урядом Гройсмана ще  1 вересня 2018 року, але в липні 2020-го його замінили на цільову грошову компенсаційну виплату у розмірі 5 тисяч гривень. Передбачалося, що громадянам, у яких народилась дитина, буде видана соціальна картка у "ПриватБанку" зі спеціальними режимами використання. До реалізації проєкту були залучені заклади роздрібної торгівлі, які також мали забезпечувати цільове використання коштів грошової компенсації. Але це рішення викликало широкий громадський резонанс, навіть дитячий фонд ООН в Україні (ЮНІСЕФ) закликав Кабінет міністрів знову видавати породіллям "пакунки малюка" замість грошових виплат.

Закон "Про внесення змін до закону України "Про державну допомогу сім’ям з дітьми" щодо надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка" (№3006а) передбачає, що вартість одного "пакунка" становитиме не менш, як 3 розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, встановленого законом на дату її видачі. Хоч текст законопроєкту на час голосування не було оприлюднено на порталі ВР, але була порівняльна таблиця до другого читання. Крім того, законом передбачається, що до 31 грудня 2020 року, закупівля товарів для комплектування одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» організовується та здійснюється через Управління Організації Об'єднаних Націй з обслуговування проектів у порядку, встановленому КМУ.

Фото з відкритих джерел

 

Читайте також