Усі продукти мають свій термін зберігання, і шоколадки не є винятком. Через деякий час ці солодощі можуть виглядати не так привабливо, як у день придбання, адже на поверхні з’являється дивний білий наліт. Чи можна їсти такий шоколад і чому він змінює колір — далі у матеріалі.
Скільки та як зберігати
Натуральний продукт зберігається до 12 місяців. Якщо на пакуванні зазначено більший термін, то, скоріше за все, до складу додано консерванти. Протермінований товар їсти не варто, особливо якщо у ньому є шар крему або праліне. Такі солодощі втрачають свій яскравий смак і навіть можуть бути небезпечними для здоров’я. Оптимальна температура зберігання шоколаду — до 21°C. Продукт погано переносить перепади температури, а також вологу, якщо зберігається не в пакуванні. Тому якщо є необхідність купити шоколад Мілка в Києві у великій кількості, то варто подбати, щоб удома він перебував в сухому і прохолодному місці. Відкриті солодощі не слід залишати без упакування або контейнера. Інакше шоколад може:
- втратити блиск;
- ввібрати запахи;
- приманювати комах;
- пересушитися і потріскатися.
Найкраще відкритий продукт зберігати у герметичних контейнерах. А ось целофану треба уникати, адже матеріал може спровокувати появу конденсату.
Білий наліт
Іноді шоколад покривається білими плямами, причому не завжди йдеться про протермінований продукт. Зазвичай ця проблема пов'язана з жировою плівкою, яка з’являється через перепади температури. Такий продукт можна їсти. Ба більше, наліт буває лише на натуральному продукті, у складі якого немає замінників какао. Такі якісні смаколики можна купити в магазині Maudau, де вони представлені в широкому асортименті.
Цукрова плівка
Іноді на поверхні шоколаду помітні кристали. Це розчинений цукор, який відділився від продукту через конденсат. Цей шоколад також можна вживати. Проте, щоб не стикатися з відповідною проблемою, треба слідкувати за температурою та не перекладати солодощі з холодного місця в спекотне, і навпаки.
Шоколадна міль
Під час виробництва до суміші можуть потрапити комахи. Найбільше такі продукти любить шоколадна міль, яка довго живе й в інших смаколиках. Гусінь має мікроскопічний розмір і легко потрапляє до солодощів через отвори на упакуванні. Тому, якщо на шоколадці помітні ходи та незрозумілі цятки, їсти її не можна. Такий продукт краще швидко винести з будинку.
Поганий смак
Це найголовніше, на що треба звертати увагу під час вживання шоколаду. Якщо відчувається кислинка або гіркуватість, якої не має бути, то краще від таких солодощів відмовитися. Також іноді протермінований продукт може пахнути несвіжою олією. Це пов’язане з неправильним зберіганням, і такий смаколик їсти не варто.