День Незалежності-2020 в столиці обійшовся вшестеро дорожче, ніж минулорічний
17:59 04.09.2020
259

Цьогорічне святкування Дня Незалежності у столиці коштувало щонайменше 1,6 мільйона гривень, зазначається у матеріалі УП.

 За  інформацією Мінкультури та інформполітики, на урочисті заходи на столичній Софіївській площі та церемонії покладання квітів на Михайлівській площі передбачили 1,4 млн грн, зокрема урочистості на Софіївській площі вартували 881 тисячу гривень, там підіймався прапор, співали гімн, а після цього президент виголошував промову та вручав державні нагороди.

Заходи на Михайлівській площі профінансували на 528 тисяч гривень, там за участі президента і його дружини відбувалося покладання квітів до Стіни пам’яті загиблих за Україну, після чого Зеленський також виголосив коротку промову.

Київська міська рада на урочистості на Михайлівській та Софіївській площах  витратила 191,8 тисячі гривень, крім того, Київрада заплатила ще 44,6 тисячі гривень за покладання квітів до пам’ятників Тараса Шевченка та Михайла Грушевського. Загалом місцевий бюджет виділив 285 тисяч гривень на День Незалежності.

Таким чином, урочисті заходи обійшлися місцевому та державному бюджету в 1 млн 601 тисячу грн.

Минулого року уряд заплатив за святкування 259,6 тисячі гривень, а столиця за окремі заходи — 290 тисяч.

Щодо скандального попурі, то Мінкультури та інформполітики запевнили, що не причетні до підготовки концертної програми «Музична історія Незалежності». Фінансування на це міністерствами також не виділялось, міська влада наголосила, що також не займалась розробкою або фінансовим забезпеченням мистецької програми

Читайте також