Кабмін обмежив коло одержувачів житлових субсидій
20:00 05.05.2021
432

Кабінет міністрів прийняв постанову, що обмежує коло домогосподарств, які мають право на отримання субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. Зміни передбачені постановою Кабміну №420 від 14 квітня, яка оприлюднена на офіційному урядовому порталі та застосовується з 1 травня

Згідно з постановою, право на субсидію втратили домогосподарства, де один з членів володіє транспортним засобом (крім мопеда і причепа), з року випуску якого не пройшло п'ять років або володіє двома транспортними засобами, з року випуску яких не минуло 15 років.

Також субсидія не буде виплачуватися домогосподарствам, до складу яких входять особи, які досягли 18-річного віку, але не мають офіційних доходів або їх середньомісячний дохід менше розміру мінімальної заробітної плати. Винятки становлять сім'ї, де молоді люди навчаються за денною формою навчання, зареєстровані в службі зайнятості як безробітні, знаходяться в місцях позбавлення волі, отримували будь-які державні допомоги або соцдопомогу.

Позбудуться субсидії домогосподарства, члени яких перебували за кордоном сукупно понад 60 днів. Винятки: перебування за кордоном на навчанні, в службові відрядження, на лікуванні.

Кабмін вилучити з-поміж одержувачів субсидій домогосподарства, в яких один з членів протягом 12 місяців перед зверненням за субсидією здійснював покупку на суму понад 50 млн грн, включаючи валюту, цінні папери, віртуальні активи, будматеріали.

Субсидія також не призначається домогосподарствам, якщо один з його членів є власником більше ніж одне житлове приміщення, крім житла, розташованого на тимчасово окупованих територіях.

Також право на субсидію втратять сім'ї, в разі, коли один з членів має депозит, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму.

“У травні 2021 р. призначення житлової субсидії (у тому числі на наступний період) здійснюється лише після подання нових заяви про призначення та надання житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії” - зазначається в постанові 

 

 

Читайте також