З початку повномасштабного вторгнення в Україні зникло безвісти більше ста тисяч осіб
18:00 03.10.2022
492

За останні кілька місяців повномасштабного вторгнення в Україні обновили близько 14 тисяч справ з розшуку людей, які зникли безвісти, повідомив уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Олег Котенко.

«Розшукано та повернуто 539 тіл з непідконтрольних територій та 2026 із зон бойових зіткнень. Частина тих, хто раніше був заявлений родичами як зниклий безвісти, зрештою виходить на зв’язок – таких налічується 1308 цивільних і 965 військових. Також розшукано у полоні та звільнено 163 особи. Наразі у пошуку перебувають 4 390 людей», – розповів Котенко.

До 15% зниклих – цивільні. Зараз у семи областях України створено пошукові групи. Але виникають труднощі у спілкуванні з родичами, додав Олег Котенко.

«Нам складно пояснювати, що це обставини, ми не можемо пришвидшити процес. Наприклад, повідомляють про зниклих на Бахмутському напрямку. Але там ідуть бої, ми не можемо туди потрапити. Це також технічні моменти - ми не можемо розшукувати людей на території, яка ще не зачищена саперами. Ще одна складність - багато часу йде на експертизу ДНК. Поки немає результатів, ми не можемо віддати тіло», – підкреслив уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також