Витоку даних із "Дії" не було – кіберполіція
20:45 23.01.2022
400

Національна поліція України заявила, що інформація про витік даних із порталу «Дія» не відповідає дійсності. Раніше невідомий виставив на продаж нібито персональні дані громадян України, які начебто отримав із державного сервісу.

Про це йдеться у повідомленні Нацполіції.

"Подібні інформаційні фейки є нічим іншим як елементом гібридної війни та спробою дестабілізувати ситуацію в державі".

У кіберполіції нагадали, що інформація щодо можливого витоку даних із порталу "Дія" почала поширюватися після того, як користувач на одному з інтернет-форумів опублікував оголошення про продаж бази даних.

Появу такого оголошення одразу почали пов‘язувати з кібератакою на державні веб-ресурси, що відбулася вночі з 13 на 14 січня.

"Утім інформація щодо злому порталу "Дія" не відповідає дійсності", - підкреслили в поліції.

Там заявили, що Кіберполіція, Держспецзв’язку та СБУ об’єднали зусилля та разом із міжнародними експертами встановлюють джерела походження кібератаки. А для належного реагування на подібні ситуації організовано постійний моніторинг фактів продажу баз даних із будь-яких ресурсів.

Нагадуємо:

21 січня на ресурсі RaidForums з’явилося повідомлення від анонімного користувача про продаж нібито персональних даних громадян України, які, за його словами, були отримані з державного сервісу «Дія».

Невідомий стверджує, що база даних містить персональну інформацію 2,6 мільйона українців. Він обіцяє надати їхні ПІБ, дати народження, номери телефонів, ІПН, дані з державних та закордонних паспортів.

Загалом для перегляду доступний архів обсягом трохи більш як 11 гігабайтів. Користувач форуму готовий продати всю базу даних за 15 тисяч доларів (424 тисячі гривень).

У Міністерстві цифрової трансформації цю заяву назвали «продовженням гібридної війни». У відомстві кажуть, що в інтернеті постійно з’являються оголошення щодо продажу даних, нібито отриманих під час кібератаки, яка відбулася з 13 на 14 січня. У багатьох ідеться про продаж бази даних «Дії».

Але в Мінцифрі вказують, що «Дія» не зберігає персональних даних, а лише показує ті, що зберігаються у відповідних державних реєстрах. До того ж відвідувачами порталу «Дія» є понад 13 млн українців, а не 2 млн, як зазначено в оголошеннях.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також