Протест силовиків-ветеранів переріс у штурм Верховної Ради
12:02 14.07.2021
269

Під будівлею Ради сьогодні проходить масова акція протесту. Учасники вимагають перерахунку пенсій військовим і пенсіонерам МВС і намагаються прорватися до будівлі парламенту.

Протестувальники прибули з різних регіонів України й зібралися біля Верховної Ради зранку 14 липня. Учасники акції прорвали огорожу, намагаючись прорватися до Верховної Ради, адже вони хотіли, аби до них вийшов спікер парламенту Дмитро Разумков, та цього не сталось. Між правоохоронцями та мітингувальниками сталася штовханина.

Поліція створила коридор й намагається не впускати мітингувальників в будівлю парламенту.

Міністерство соціальної політики розробило рішення про підвищення виплат військовослужбовцям, що перебувають на пенсії. Відповідну постанову Кабінет Міністрів ухвалить на засіданні у середу. Так, рішення покликане зменшити наявні диспропорції. Зокрема, передбачається, що з 1 липня 2021 року буде встановлена доплата в розмірі 2000 гривень для майже 400 тис. військових пенсіонерів, яким були призначені пенсії до 1 березня 2018 року. Мінімальна пенсійна виплата військовим буде встановлена на рівні 3 854 гривень. Також будуть підвищені й виплати для учасників бойових дій, які втратили працездатність. Понад 40 тис. осіб отримають підвищення майже у 700 гривень.

Читайте також