Садиба Михальських-Бібікових має стати власністю однієї із громад Вінниччини. Таке рішення виніс суд. Садиба цікава тим, що сюди у період літніх канікул навідувався видатний польський поет демократ, співець польського революційного романтизму Юліуш Словацький. До речі, він залишив чимало спогадів у своїх творах і про Поділля.
Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду задоволено позов Жмеринської окружної прокуратури в інтересах держави до Копайгородської селищної ради про визнання її бездіяльності протиправною, зобов’язання оформити правовстановлюючі документи та здійснити державну реєстрацію права комунальної власності на об’єкт культурної спадщини, розташований на її території, - повідомляють у пресслжбі прокуратури Вінниччини.
Зазначимо, що Садиба Михальських-Бібікових з палацом, господарчими спорудами та парком віднесена до пам’яток архітектури місцевого значення. Відповідне Розпорядження датовано 14.07.1994 та має відповідні охоронні номери.
В будівлі працювала школа, наскільки це було у правовому полі, невідомо. Та у прокуратурі зазначають, що після нaбуття судовим рішенням зaконної сили контролювaтиметься його реaльне виконaння. Тож об‘єкт культурної спадщини буде захищено.