В «Укрзалзниці» заявили що не можуть знизити вартість квитків
14:12 17.01.2021
258

Очільник «Укразалізниці» заявив, що на підприємстві не можуть знизити вартість квитків. Глава компанії Володимир Жмак також заявив, що на тлі інфляції та зміни курсу долара індексація тарифів не проводилася з 2018 року.

Подібну заяву Володимир Жмак зробив в ефірі одного з телеканалів, передає РБК-Україна.

З приводу вартості квитків - з 2018 року ціна не змінювалася, попри інфляцію, зміну курсу і таке інше. Тому, на жаль, на сьогодні пасажирські перевезення збиткові для «Укрзалізниці». У всьому світі пасажирські перевезення дотуються з державного бюджету, у нас цього немає. Крім того, ми не те що не підвищуємо вартість проїзду, ми навіть не індексуємо на рівень інфляції. Тому говорити про те, що у нас є можливість зменшувати вартість квитків, ми сьогодні не можемо, – зазначив він.

Жмак підкреслив, що «Укрзалізниця» не отримує ніяких дотацій і їй не компенсують перевезення пільгових пасажирів.

Наприклад, сьогодні заборгованість тільки Міністерства освіти перед «Укрзалізницею» становить мільярд гривень, заборгованість місцевих бюджетів за перевезення пільгових пасажирів приміськими поїздами – близько мільярда гривень, – додав він.

У компанії сподіваються, що в рамках реорганізації з метою поділу на кілька компаній пасажирські перевезення «стануть самоокупними».

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також
США схвалили нову вакцину від Covid-19
Здоров'я
Сьогодні, 12:04
США схвалили нову вакцину від Covid-19