Україна та Іспанія розширюють співпрацю щодо протидії домашньому насильству
20:00 12.05.2021
262

Сьогодні, 12 травня, під час зустрічі представники МВС України, Міністерства внутрішніх справ Іспанії та Посольства Королівства Іспанії в Україні обмінялися досвідом у сфері запобігання та протидії домашнього насильства, зокрема щодо запровадження системи електронного  контролю за кривдниками. Про це повідомляється на офіційному сайті Національної поліції.

«Для МВС та Нацполіції надзвичайно важливим та пріоритетним є напрямок запобігання та протидії домашньому насильству. Ми постійно працюємо над пошуком нових механізмів реагування з боку поліції на факти насильства для невідворотності покарання і для створення дієвих механізмів захисту постраждалих осіб», - підкреслила заступниця міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко.

Заступниця міністра висловила подяку Посольству Королівства Іспанії в Україні за підтримку та готовність до плідної співпраці, а також поділилася сподіваннями у майбутньому обміні досвідом між країнами:

«МВС України завжди відкрите для запровадження передового досвіду іноземних країн і вкрай зацікавлене досвідом Іспанії, де інноваційні технології вже інтегровано у процес захисту постраждалих від домашнього насильства осіб, а саме впроваджено електронні засоби контролю, які відстежують виконання кривдником вимог обмежувальних приписів і стосуються заборони наближатися до постраждалої особи», - сказала Катерина Павліченко. 

Повірений у справах Королівства Іспанія в Україні Пабло Ган Кесада подякував за прийом та заявив про готовність до співпраці з Україною у сфері протидії та запобігання домашньому та гендерному насильству. 

«Іспанія має 20-річний досвід боротьби з цим явищем і в нас найнижча статистика домашнього насильства. Іспанія завдячує своєму успіху цілому комплексу заходів, серед яких також важливі технічні засоби запобігання домашньому насильству, за допомогою  яких поліція може відслідковувати дотримання агресором накладених на нього заходів. Ми залюбки поділимося інформацією про наші технічні досягнення. Ми знаємо, що українське суспільство звертає увагу і веде активну боротьбу з насильством», - зазначив він. 

Пабло Ган Кесада також висловив зацікавленість у майбутньому динамічному розвитку співпраці між Україною та Іспанією, яка буде включати, в тому числі, ряд експертних зустрічей та обговорень з метою швидкого впровадження засобів електронного контролю.  

Своєю чергою помічник Радника Міністерства внутрішніх справ Іспанії Хуан Карлос Бермехо Кардеро зауважив, що робота, яка проводиться в Іспанії щодо запобігання та протидії насильству поділяється на законодавчу та оперативну.

«Для нас головне завдання - це захистити жертву. До захисту жертви стає не одне міністерство, а багато органів, які інтегрально захищають постраждалу особу», - сказав він. 

За словами Катерини Павліченко, МВС опрацьовує відповідний законопроект про внесення змін до законодавства в частині запобігання та протидії домашньому насильству.

«Питання є комплексним і ми готові консолідувати зусилля, зокрема з депутатським корпусом, адже браслети обмежують свободу пересування кривдника, тому цьому має бути законне підґрунтя», - сказала заступниця міністра. 

Під час зустрічі сторони також обговорили питання актуалізації договірно-правових відносин України та Іспанії.

«Це питання дуже актуальне для нас. За умови готовності обох сторін, ми дуже швидко опрацюємо всі деталі», - наголосила директор Департаменту міжнародного співробітництва МВС України Мері Акопян.

 

Читайте також