Скільки сотень тисяч українок візьмуть на військовий облік найближчим часом?
16:33 23.12.2021
271

23 травня 2021 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку» №1357. Між іншим Закон містить положення, яке викладено так:

«Частину 11 статті 1 викласти в такій редакції: «Жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, беруться на військовий облік військовозобов’язаних».

 Набула чинності ця зміна із 17 грудня 2021 року.

 Що це означає?

З 17 грудня 2021 року набрав чинності наказ Міноборони від 11.10.2021 року №313, яким затверджено ПЕРЕЛІК ГАЛУЗЕЙ І ПРОФЕСІЙ, ЗА ЯКИМИ ЖІНКИ, ЩО ПРАЦЮЮТЬ, МАЮТЬ БУТИ ПОСТАВЛЕНІ НА ВІЙСЬКОВИЙ ОБЛІК ТА ПЕРЕБУВАТИ НА НЬОМУ. Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції України 03 грудня 2021 року за №1566/37188.

Перелік містить 35 фахових напрямків, кожен із яких, по суті, представляє десятки окремих спеціальностей господарської діяльності. Тут є всі найбільш масові професійні галузі — ВІД ГРОМАДСЬКОГО ХАРЧУВАННЯ, ЮРИСПРУДЕНЦІЇ ТА ЕКОНОМІКИ Й АЖ ДО ВИДАВНИЦТВА ТА ПОЛІГРАФІЇ. Цікаво, що на військовий облік встануть не тільки керівники та провідні посадовці важливих інфраструктурних підприємств, а й представниці робочих спеціальностей. Тобто мова йде про сотні тисяч українських жінок.

Для «ухилянток» та їхніх керівників передбачена лише адміністративна відповідальність, зокрема штрафи двох видів.

 За статтею 210 КУпАП встановлено штраф для військовозобов’язаних за порушення правил військового обліку. За перше порушення штраф становить від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Повторне, протягом року вчинення порушення, а також вчинення такого порушення в особливий період — передбачає накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 Тобто нині працівниці, яка не стане на військовий облік, загрожує адмінштраф від 850 до 1700 гривень.

 Для уповноважених осіб роботодавця (керівника або іншої уповноваженої ним особи) щодо їхнього сприяння «ухилянткам» або бездіяльності, коли йдеться про взяття їх на військовий облік, а це пряме порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, адмінштраф встановлює стаття 210-1 КУпАП.

Цей штраф вже (під час особливого періоду) становить від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Тобто від 5100 до 8500 гривень.

Джерело

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також