Україна та Італія знову почали обмінювати національні посвідчення водія за спрощеною процедурою
17:31 26.01.2022
258

24 січня набула чинності Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Італійської Республіки про взаємне визнання та обмін національних посвідчень водія. Документ був підписаний 20 липня 2021 року у Римі й діятиме 5 років.

Нова Угода укладена у зв’язку із закінченням дії попередньої, укладеної у 2015 році строком на 5 років. Над узгодженням документу працювали Міністерство внутрішніх справ України та Міністерство інфраструктури та транспорту Італії.

Кожен громадянин України, який переїжджає на проживання в Італію, зможе конвертувати власне національне посвідчення водія на італійський відповідник за спрощеною процедурою. Не треба повторно складати теоретичний і практичний іспити. А це насамперед дозволить скоротити бюрократичні процедури та грошові витрати. 

За період дії попередньої Угоди отримано й опрацьовано понад 22 тисячі запитів щодо обміну національних посвідчень громадянами України в Італії.

Це ще раз доводить, що питання надзвичайно актуальне для українців, які проживають і працюють в Італії. Процедура обміну займає певний час, адже для з’ясування дійсності документів проводиться спеціальна перевірка. При видачі нового італійського посвідчення водія українське вилучається. Відповідно італійці будуть здавати свій національний документ при отриманні українського.

Дія угоди поширюється на громадян України, які:

— легально проживають в Італії;

— є резидентами Італії менш ніж чотири роки;

— мають чинні українські посвідчення водія.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також