З сьогоднішнього дня водії повинні обов'язково вмикати ближнє світло
14:02 01.10.2021
271

Згідно з пунктом 9.8 Правил дорожнього руху, з 1 жовтня до 1 травня за межами населених пунктів необхідно вмикати денні ходові вогні або в випадку їх відсутності, ближнє світло фар.

Ця вимога правил дорожнього руху є обов'язковою для виконання в будь-який час доби.

Такі заходи вживаються для підвищення безпеки руху на дорогах та забезпечення достатньої видимості автотранспорту для всіх учасників дорожнього руху. Це зробить автомобіль помітним на дорозі за будь-якої погоди. Тож ризик потрапити в ДТП суттєво знижується.

У зв’язку зі скороченням світлового дня та погодними умовами виникає необхідність у підвищенні видимості автомобіля для пішоходів та інших учасників руху. Відповідно до пункту 9.8 Правил дорожнього руху, з 1 жовтня до 1 травня це положення обов’язкове для виконання й покликане підвищити безпеку дорожнього руху на затемнених ділянках дороги як у світлий час доби, так і в темний.

У разі порушення передбачено штраф у розмірі від 425 до 510 грн (ч. 2 статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Для більшої безпеки на дорозі водіям рекомендують:

  • Збільшити дистанцію, адже навіть невеликі опади можуть зробити дорогу слизькою і, відповідно, збільшити ваш гальмівний шлях.
  • Триматися правого краю дороги. Трапляється, що водії в умовах поганої видимості виїжджають на середину дороги. Якщо ваш транспортний засіб буде їхати якомога ближче до краю проїзної частини, ризик зіткнення із зустрічним транспортним засобом мінімізується.
  • Увімкнути обігрів скла. Стежити за тим, щоб на лобовому склі не збиралася волога. Також встановити таку швидкість склоочисників, яка забезпечить найкращу видимість.
  • Дотримуватися безпечної швидкості. Перевищення швидкості на мокрій дорозі може призвести до втрати контролю над транспортним засобом.
  • Уникати небезпечних маневрів, передусім обгону. В умовах поганої видимості обгін може коштувати вам здоров’я або навіть життя.
  • За повної відсутності видимості потрібно з’їхати на узбіччя й залишити увімкненими габарити та фари. Інколи найкраще рішення — перечекати негоду. Особливо, якщо попереду довга подорож. Не продовжувати рух, якщо відчувається втома та сонливість.

 

Автор: Ася Пишко
Читайте також