Люди, які багато часу проводять на кухні, готуючи страви, знають, наскільки простіше та швидше робити це за допомогою якісної побутової техніки. У багатьох випадках не обійтися без м’ясорубки. Подрібнене м’ясо, риба використовуються для приготування пельменів, пирогів, котлет. З перекручених на м’ясорубці овочів готується заправка до борщу, аджика тощо.
Купівля електричної м’ясорубки у ваших планах, але не знаєте, які характеристики важливі під час її вибору? Наступна інформація допоможе вам придбати якісну техніку для домашнього використання.
Потужність приладу
Від неї залежить, яку кількість м’яса й за який час подрібнить прилад. Загалом навіть апарат у 500 Вт перемеле продукт. Але з нього попередньо доведеться видалити жили та шкіру. Інакше після першого ж використання м’ясорубка вийде з ладу.
Оптимальна потужність домашньої техніки становить від 800 до 1500 Вт. Цього достатньо, щоби пристрій впорався з великим обсягом продуктів. Вищі показники мають багатофункціональні прилади, які використовуються на професійному рівні. Їх купують для кафе, ресторанів, їдалень, виробництв із приготування напівфабрикатів, консервів.
Потужність буває номінальною та піковою. У першому випадку передбачається щоденна експлуатація м’ясорубки в штатному режимі, який не призведе до її перегрівання. Максимальний режим ще називають критичним. Високе навантаження дає змогу подрібнити навіть шкіру, жили. Але постійна робота двигуна на максимумі швидко виводить техніку з ладу.
Захист м’ясорубки від перевантажень
Щоби техніка не перегрівалася та служила довгий час, виробники оснащують її захисними опціями. Тобто за критичних навантажень електричні м'ясорубки відключаються автоматично.
Захист реалізується в трьох варіантах:
- механічний — з використанням втулки-запобіжника;
- електронний — з автопереривачем ланцюга;
- термічний — зі спеціальним тепловим елементом.
Найчастіше в м’ясорубках буває електронний тип захисту.
Час роботи без зупинки
На час роботи в режимі нон-стоп впливає режим, потужність двигуна, використовувані продукти. Зазвичай працювати, не зупиняючись, м’ясорубка може протягом 10–15 хвилин. Якщо модель просунута, час збільшується ще на 5 хвилин. Далі прилад потребує десятихвилинного відпочинку.
Що ще потрібно враховувати під час вибору
Вибираючи електричну м’ясорубку, беріть до уваги такі нюанси:
- Зручному завантаженню продуктів у відсік сприяє металевий або пластиковий лоток.
- Відстань від основи до голівки впливає на вибір посуду для збору фаршу.
- Леза завжди будуть гострими, якщо ви придбаєте м’ясорубку із самозаточуваними лезами.
Металеві вироби міцні, теплостійкі, але й коштують дорожче. Моделі з пластику більш доступні, витримують більші навантаження, але потребують дбайливого ставлення.
Щоби м’ясорубка ефективно працювала, для техніки низької потужності важливою є присутність режиму реверсу. Він сприяє легкому видаленню жил. Потужні вироби справляються із завданням і без такої опції.