Біля берегів Греції затонув човен з кількома десятками мігрантів
18:59 22.12.2021
252

Берегова охорона Греції повідомляє, що один мігрант загинув, а десятки вважаються зниклими безвісти після того, як човен затонув біля берегів острова Фолегандрос.

Фолеграндос розташований серед Егейського моря, на приблизно однаковій відстані від Афін, Криту та узбережжя Туреччини.

Рятувальна операція почалася в ніч на середу, після того, як надійшли повідомлення, що у човні з мігрантами зламався мотор і він почав набирати воду. Більшість людей не мали рятувальних жилетів.

Рятувальники підібрали 12 осіб, усі скоріш за все є є громадянами Іраку. За їхніми свідченнями, загалом у човні було понад 30 людей, деякі казали про близько 50. 

До пошукової операції залучені чотири кораблі берегової охорони, два гелікоптери та військовий транспортний літак, допомагають також кілька суден, що проходили у цій зоні. 

Греція є одним із найпопулярніших шляхів до Європейського Союзу для людей, які тікають від конфліктів та бідності в Азії, на Близькому Сході та в Африці. Більшість намагаються дістатися на човнах з турецького берега на сусідні грецькі острови східного Егейського моря.

З 2016 року кількість прибуттів різко скоротилося після того, як ЄС та Анкара домовилися про угоду, яка забороняє мігрантам здійснювати потенційно небезпечний перехід.

За даними агентства ООН у справах біженців УВКБ ООН, цього року до Греції прибуло близько 8 500 прохачів притулку, більшість із них через її північно-східний сухопутний кордон із Туреччиною. Дані Aegean Boat Report показують, що в період з 1 січня по 22 грудня цього року на грецькі острови прибуло 3 927 осіб, а 23 733 особи було зупинено турецькою береговою охороною або турецькою поліцією та не дозволено для перетину кордону.

Автор: Павло Петрушко
Попередня новина
Читайте також