До програми підготовки астронавтів уперше потрапила людина з інвалідністю
11:30 25.11.2022
255

Європейське космічне агентство вперше обрало людину з інвалідністю для участі в програмі підготовки астронавтів, повідомляє BBC. 

Ідеться про 41-річного британця Джона Макфолла. Чоловік втратив ногу в автотрощі, коли йому було 19, однак освоїв протез і професійно займався спортом, зокрема спринтерським бігом. Макфолл представляв команду Великої Британії на Паралімпійських іграх.

Нову команду астронавтів ЄКА сформувало вперше за 13 років, до неї потрапили 17 кандидатів із 22,5 тисяч претендентів. Уперше, окрім основного складу з п’яти людей, команда матиме резерв. 

Макфолл братиме участь в окремому дослідницькому проєкті, у межах якого ЄКА хоче розробити варіанти залучення астронавтів з інвалідністю до космічних польотів і майбутніх місій.

ЄКА працюватиме над проєктом разом із NASA. Спочатку хочуть встановити, що залучення до команди людини з інвалідністю не загрожуватиме безпеці екіпажу. Потім розбиратимуться, чи потрібно адаптувати космічні апарати.

Нова команда проходитиме підготовку в центрі ЄКА в Кельні, програма розпочнеться навесні 2023-го та триватиме рік. Після цього астронавти навчатимуться на Міжнародній космічній станції.

Автор: Богдана Валігура
Читайте також