Світовий банк прогнозує спад світового ВВП у 2022 році
12:30 12.01.2022
309

Зростання світового ВВП у 2022 році зупиниться на позначці 4,1% проти 5,5% у 2021 році. Про це йдеться у січневому огляді Світового банку (СБ) "Перспективи світової економіки" (Global Economic Prospects, GEP).

Півроку тому СБ прогнозував зростання світового ВВП на рівні 4,3%. На погіршення прогнозу вплинули спалахи COVID-19, урізання бюджетних стимулів, проблеми з поставками, дестабілізація інфляційних очікувань, несподівані фінансові стреси і можливі кліматичні катастрофи.

"Наступного року прогнозується повернення обсягів виробництва та інвестицій у країнах з розвиненою економікою до рівня, що існував до пандемії, однак у країнах з ринком, що формується, і країнах, що розвиваються, вони залишаться помітно нижче", — зазначають експерти банку.

Влада економік стикається з проблемами підвищеного інфляційного тиску та обмежених можливостей бюджетів. У довгостроковій перспективі  багатьом країнам необхідно буде провести реформи, спрямовані на зниження залежності від цін на сировинні товари, скорочення нерівності та підвищення готовності до криз

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також