Ізраїль став першою в світі країною, яка заборонила продаж натурального хутра
12:01 11.06.2021
275

Міністр захисту навколишнього середовища Ізраїлю Гіла Гамліель підписала документ про заборону продажу тваринного хутра в країні. Про це повідомляє The Jerusalem Post.

Поправки набудуть чинності через шість місяців, в грудні. Новий закон робить виняток лише для продажу натурального хутра в наукових, освітніх та релігійних цілях.

«Хутряна індустрія стає причиною загибелі сотень мільйонів тварин у всьому світі і призводить до невимовної жорстокості і страждань», - заявила міністр.

Times of Israel зазначає, що хутро в Ізраїлі з його теплим кліматом популярне серед ультраортодоксальних євреїв, які в Шаббат і свята носять штраймл - головні убори з хутра соболів і лисиць. Закон дозволить їм продовжити купувати такі вироби, проте імпортерам потрібно буде отримати спеціальний дозвіл на ввезення товарів з хутра.

Ізраїльські зоозахисники домагаються заборони на продаж хутра в країні з 2009 року. За їхніми даними, рішення влади підтримали 86% жителів Ізраїлю. Організації з захисту тварин назвали новий закон історичною перемогою, яка врятує безліч тварин від «пекла хутряної промисловості».

Ізраїль першим в світі заборонив продаж хутра на державному рівні. На регіональному рівні в 2019 році таку заборону ввели в американському штаті Каліфорнія.

В останні роки від використання тваринного хутра відмовляються великі виробники одягу і взуття. Серед них - Michael Kors, Jimmy Choo, Burberry, Gucci і Versace.

Автор: Анна Макарчук
Читайте також