Смоленська катастрофа: Польща вимагає заарештувати російських авіадиспетчерів
20:23 17.09.2020
267

Польська прокуратура звернулась до районного суду Варшави з проханням заарештувати трьох російських авіадиспетчерів, які чергували у квітні 2010 року в аеропорту «Смоленськ-Північний», коли розбився літак президента Польщі Леха Качинського, - пише babel.ua.

На думку польських слідчих, в день аварії в аеропорту Смоленська не працювала радіолокаційна система посадки, через що диспетчери не бачили, де літак, тому, як вважає польська сторона, передавали пілотам помилкову інформацію й давали команди про зниження та захід на посадку.

У Міністерстві закордонних справ Росії запевнили Польщу, що не видадуть своїх авіадиспетчерів. Про це заявила речниця МЗС Росії Марія Захарова, пише ТАСС. Вона назвала звинувачення Польщі на адресу диспетчерів абсурдними та закликала «припинити їх цькування».

Нагадаємо, 10 квітня 2010 літак Ту-154М, на якому перебував президент Польщі Лех Качинський, розбився під Смоленськом (Росія). В авіакатастрофі загинули 7 членів екіпажу і 89 пасажирів — президент, його дружина, представники політичної, військової та культурної еліти. Польська сторона звинувачувала у трагедії Росію. РФ усе заперечувала й називала причиною помилку пілота, який вирішив посадити літак у поганих погодних умовах.

Слідчий комітет Росії дозволив оглянути уламки літака тільки через 8 років. У серпні парламентська комісія Польщі з розслідування катастрофи літака Качинського дійшла висновку, що президентський борт підірвали зсередини.

Читайте також