Китай і Непал заново виміряли висоту Евересту
09:00 09.12.2020
254

Китай і Непал заново виміряли висоту Евересту. Дослідники думали, що гора зменшилася після землетрусу, але вона виявилася ще вище.
Найвища вершина світу виявилася на 86 сантиметрів вище, ніж вважалося раніше.

Влада Китаю і Непалу назвали нову висоту гори Еверест. За останніми офіційними підрахунками, вершина виявилася на 86 сантиметрів вище, ніж вважалося раніше. Про це повідомляє Бі-бі-сі.

Результат нових вимірів склав 8848 метрів і 86 сантиметрів.

Раніше вважалося, що висота Евересту становить 8848 метрів, ця висота була отримана в 1954 році фахівцями Індії.

При цьому у Китаю і Непалу довгий час були розбіжності щодо вимірів. Китайська влада вважали, що Еверест потрібно вимірювати по висоті скелі, а в Непалі стверджували, що крім гори потрібно враховувати снігову шапку. В результаті обидві країни погодилися з останнім варіантом.

Геологи припустили, що через сильний землетрус в 2015 році висота Евересту могла змінитися. Землетрус магнітудою 7,8 забрав життя майже 9 тисяч жителів Непалу і викликало лавину, що зніс альпіністський табір, в результаті чого загинули щонайменше 18 осіб.

Вчені встановили, що деякі інші вершини в Гімалаях, розташовані на північ від Катманду (тобто ближче до епіцентру землетрусу), наприклад Лангтанг Химал, зменшилися приблизно на метр.

«Землетрус 2015 року - основна причина, по якій ми зробили повторні вимірювання», - зазначив представник управління геодезії і картографії Непалу Дамодар Дхакал.

Автор: Олена Гандзюк
Читайте також