У США назвали ймовірні причини появи Covid-19
12:31 27.02.2023
262

В американських розвідувальних відомствах, як йдеться у матеріалі видання The WSJ, дійшли висновку, що джерелом коронавірусу найімовірніше була китайська лабораторія.

У Міністерстві енергетики Сполучених Штатів Америки схильні вважати, що причиною пандемії Covid-19, ймовірно, став ненавмисний витік із китайської лабораторії. Про це пише The Wall Street Journal, посилаючись на секретний розвідувальний звіт, нещодавно наданий Білому дому та ключовим членам Конгресу.

Як повідомляється, це зазначено в оновленні до документа від 2021 року офісу директора Національної розвідки Авріл Хейнс.

У новому звіті висвітлюється, як різні частини розвідувального співтовариства прийшли до різних суджень щодо походження пандемії. "Тепер Міністерство енергетики приєднується до Федерального бюро розслідувань у заяві, що вірус, ймовірно, поширився через нещасний випадок у китайській лабораторії. Чотири інші агентства разом із національною розвідувальною групою все ще вважають, що це, ймовірно, результат природної передачі, а два ще не визначилися", - пише видання.

Висновок Міністерства енергетики США, як вказано, є результатом нових розвідувальних даних і є важливим, оскільки агентство має значний науковий досвід і контролює мережу національних лабораторій США, деякі з яких проводять передові біологічні дослідження.

За словами людей, які читали секретний звіт, Міненергетики США зробило свій висновок із «низькою впевненістю».

Раніше ФБР з «помірною впевненістю» прийшло до висновку, що пандемія, ймовірно, стала результатом витоку з лабораторії в 2021 році, і досі дотримується цієї точки зору.

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван не спростував і не підтвердив дані WSJ, але підкреслив, що президент Джо Байден неодноразово доручав американським розвідувальним службам розслідувати пандемію коронавірусу. За словами Саллівана, у громаді розвідувальної спільноти США є різні погляди, і кілька спеціальних служб сказали, що у них не вистачає інформації, щоб зробити однозначні висновки.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також