Країни G7 виділяють Україні майже 20 млрд дол. фінансової допомоги
16:07 20.05.2022
253

Міністри фінансів та голови центробанків країн "Групи семи" (G7) домовилися надати Україні 19,8 млрд дол. фінансової допомоги, про що йдеться у комюніке за підсумками міністерської зустрічі G7 у Німеччині, пише УНН.

"У 2022 році ми мобілізували 19,8 млрд доларів США для підтримки бюджету, у тому числі 9,5 млрд доларів США у вигляді недавніх зобов'язань напередодні зустрічі в Петерсберзі, щоб допомогти Україні закрити дефіцит фінансування та продовжувати забезпечувати надання основних послуг українському народу", - сказано у підсумковому комюніке.

Фінансові лідери "Групи семи" при цьому вказали, що "задовольняючи гуманітарні та інші матеріальні потреби України, ми визнаємо зокрема невідкладні короткострокові потреби України у фінансуванні".

При цьому вони привітали "поточну роботу G7 та міжнародних фінансових інститутів щодо подальшого суттєвого фінансування України, зокрема, включаючи пропозицію Європейської комісії щодо додаткової макрофінансової допомоги у розмірі до 9 мільярдів євро". "Додаткова планова підтримка українських державних підприємств та приватного сектору через Європейський банк реконструкції та розвитку та Міжнародну фінансову корпорацію становить 3,4 мільярда доларів США", - додається у комюніке.

"Важливо зазначити, що вищезгадана бюджетна підтримка обсягом 19,8 млрд доларів США є доповненням до недавніх заяв про подальшу військову та гуманітарну підтримку. По всій підтримці ми терміново працюємо над прискоренням виплат за нашими зобов'язаннями перед Україною", - зазначили фінансові лідери G7.

Вони наголосили, що продовжать "підтримувати Україну протягом усієї цієї війни і після неї і готові зробити більше за необхідності".

"Ми тісно співпрацюємо з Україною, щоб захистити її макроекономічну стабільність перед викликами, пов'язаними з агресивною війною росії, масовою руйнацією критично важливої ​​інфраструктури та порушенням традиційних маршрутів доставки українського експорту", - зазначається у комюніке.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також