Бійня в Лас-Вегасі. Зброя американців у цифрах
19:22 04.10.2017
252
 

Що говорить статистика про обіг вогнепальної зброї серед американських громадян, - пише Кореспондент.

Розстріл відвідувачів концерту в Лас-Вегасі, що став наймасовішим вбивством в історії США, викликав нові дискусії про обіг зброї серед американських громадян.
США не просто є світовим лідером за кількістю громадян, які володіють вогнепальною зброєю.
Як говориться в дослідженні Міжнародного журналу з кримінології за 2014 рік, масові розстріли в Америці відбуваються в 11 разів частіше, ніж у будь-якій іншій розвиненій країні.
 
При цьому тільки з літа 2015-го до літа 2016 року президент США Барак Обама змушений був відреагувати на сім масових вбивств із застосуванням вогнепальної зброї.
Якщо Обама після кожного масового вбивства порушував питання із закликом посилити контроль над поширенням зброї, то у своїй заяві, що її президент Дональд Трамп зробив після бійні в Лас-Вегасі, він не згадав ні про зброю, ні про закони про контроль над нею.
Недивно, адже в лютому Трамп підписав закон, який спрощує процедуру покупки зброї (у тому числі напівавтоматичних гвинтівок, які були знайдені в стрільця в номері) людьми, які мають в анамнезі психічні розлади.
Республіканська партія США надає потужне збройове лобі. Після трагедії в Лас-Вегасі спікер палати представників Пол Раян розпорядився приспустити прапори над американським Капітолієм, а лідер сенатської більшості Мітч Мак-Коннелл заявив: "Настав час для національного трауру і молитви".
Однак, як зауважує The New Yorker, вони не відреагували на заклик лідера меншості в палаті представників Ненсі Пелосі до створення двопартійного комітету щодо злочинів із застосуванням вогнепальної зброї.
Тим часом на Капітолійському пагорбі продовжилася підготовка до прийняття закону про спадкоємність і поліпшення якості відновлення спортсменів.
Його назва, як зазначає The New Yorker, не зовсім відповідає змісту: закон спрощує процес імпорту автоматичних гвинтівок, транспортування зброї через кордони штатів і покупку глушників.
В Україні періодично порушується збройова тема. Так, 1 жовтня заступник генпрокурора, головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявив, що кожен українець повинен мати зброю для захисту свого життя, оскільки час зараз дуже динамічний.
Читайте також