У Помпеях виявили стародавню вуличну закусочну
12:10 28.12.2020
257

Археологи виявили в Помпеях давню вуличну закусочну із залишками їжі. Про це повідомляє Reuters.

Давньоримське місто Помпеї було знищене в 79 році н.е. при виверженні вулкана Везувію. Відомо, що в Помпеях вже існував аналог сучасних закладів з фастфудом - вуличні лавки, також відомі як термопол, де подавали гарячу їжу і вино.

В наші дні археологам пощастило знайти майже повністю збережений зразок термопол. Частина лавки розписана фресками з тваринами, з яких ймовірно готували їжу (курка, качка). Там також є застережливий малюнок собаки на повідку.

На інших фресках зображені сцени з життя стародавніх римлян, а на одній зі стін навіть зберігся давній образливий напис.

У закусочній знайшли теракотові банки, а в них - залишки їжі, вік яких становить майже дві тисячі років.

Дослідники виявили древні шматочки свинини, риби, равликів і яловичини, що свідчить про різноманітність продуктів тваринного походження, які використовували для приготування страв.

Археологи також знайшли на місці бронзову чашу для пиття, керамічні глечики, які використовують для приготування тушкованих страв і супів, винні фляги і амфори.

«Це незвичайна знахідка. Ми вперше проводимо розкопки цілого термополу », - розповів Массімо Оссана, директор археологічного парку в Помпеях.

Автор: Єва Козаченко
Читайте також