Макрон вимагає від Євросоюзу переглянути підходи до Росії і Білорусі
10:00 26.05.2021
256

Євросоюзу слід докорінно змінити підхід до Росії та Білорусі, оскільки нинішня політика санкцій більше не дає результату.

За словами президента Франції Еммануеля Макрона, політика покрокового введення санкцій як реакція на тупикову ситуацію більше не є ефективною.

«Євросоюзу варто задатися питанням про те, як можуть виглядати більш дієві відповіді», — заявив Макрон 25 травня, після завершення саміту ЄС в Брюсселі, передає УНН.

З його точки зору, щодо Росії європейцям необхідні «короткострокова, середньострокова і довгострокова стратегії», які потрібно обговорити перед черговим самітом Євросоюзу, наміченого на 24-25 червня. До цього часу Єврокомісія, а також верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель повинні будуть за дорученням Ради ЄС підготувати звіт про опції в стосунках з Росією, зазначено в проєкт комюніке травневого саміту ЄС.

Що стосується Білорусі, то санкції, введені ЄС після жорсткого придушення протестів проти фальсифікації виборів президента країни у 2020 році, в кінці травня були доповнені новими штрафними заходами, прийнятими у зв’язку з інцидентом навколо лайнера авіакомпанії Ryanair.

Реагуючи на цю ситуацію, Рада ЄС закликала європейські авіакомпанії перестати літати над територією Білорусі, заборонивши білоруським авіакомпаніям користуватися послугами аеропортів в ЄС і закрив для них повітряний простір Євросоюзу.

За даними інформаційних агентств, 26 травня Франція, Естонія та Ірландія збираються обговорити інцидент з лайнером Ryanair на закритій зустрічі Ради Безпеки ООН.

Нагадаємо, після примусової посадки ВПС Білорусі пасажирського літака Ryanair у Мінську та затримання пасажира борта – опозиційного діяча Романа Протасевича Україна оголосила про припинення авіасполучення з Білоруссю з 00:00 годин 26 травня.

Українським авіакомпаніям і літакам буде заборонено виконувати польоти в повітряному просторі Республіки Білорусь. Глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що Україна тільки виграє від цього рішення.

Білорусь вважає рішення України припинити авіасполучення між країнами «обурливим» і безпідставним, та вручила Міністерству закордонних справ України ноту протесту.

Читайте також