США готові розмістити балістичні ракети в Європі для стримування Росії
09:00 29.10.2020
257

Сполучені Штати розмістять свої балістичні ракети в Європі, якщо це буде необхідно для стримування Росії, заявив у середу радник з питань національної безпеки Роберт О'Брайен.

"Ми вийшли з Договору ССО, розробляємо гіперзвукову зброю, розробляємо системи доставки балістичних ракет, які забезпечуватимуть безпеку Америки, безпеку нашого флоту, наших морських піхотинців, наших льотчиків, наших солдатів, які розміщуються в Тихоокеанському регіон, який захищатиме наших союзників, який стримуватиме Китай ", - заявив О'Брайен.

 

"І ми розмістимо ті самі ракети, якщо це буде потрібно, в Європі, щоб стримати росіян, Російську Федерацію", - додав він.

Далі О'Брайен заявив, що Сполучені Штати наближаються до досягнення згоди з Росією про продовження дії нового договору про скорочення стратегічних озброєнь.

"Зараз ми намагаємося показати рішучість. Ми зробили пропозицію росіянам, і я думаю, що на цьому фронті є прогрес", - сказав О'Брайен. 

На початку цього місяця президент Росії Володимир Путін запропонував продовжити договір на один рік без будь-яких попередніх умов. Раніше США також пропонували продовження на один рік, але за умови, що Росія обмежить накопичення свого ядерного арсеналу, не охопленого початковим договором. Окрім цього, Вашингтон вимагав участі Китаю в угоді, але Пекін відхилив цю ідею.

Остання велика угода про контроль над озброєннями між США та Росією, закінчується 5 лютого 2021 року. Підписаний у 2010 році обмежує кількість розгорнутих стратегічних ядерних боєголовок до 1550, що майже на дві третини менше порівняно з початковим договором.

Автор: Анна Макарчук
Читайте також