Європейський суд з прав людини заборонив висилати мігрантів з Польщі до Білорусі
20:29 06.12.2021
254

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) заборонив висилати мігрантів з Білорусі, які перебувають у Польщі. При розгляді скарг ЄСПЛ застосував правило 39 Регламенту.

Про це повідомляє рішення ЄСПЛ.

Суд з серпня 2021 року розглянув 47 клопотань щодо застосування заходів щодо ситуації з мігрантами на кордоні Польщі та Білорусії. Майже всі вони подані проти Польщі, інші три проти Латвії та Литви.

У ЄСПЛ зазначили, що у більшості клопотань заявники стверджували, що перебувають у Польщі, а також просили не надсилати їх назад до Білорусі.

"Суд застосував правило 39 і ухвалив, що заявники не повинні бути вислані з Польщі, якщо вони дійсно знаходяться на території Польщі", - додали в ЄСПЛ.

Правило 39 регламенту ЄСПЛ передбачає забезпечувальні заходи у рамках скарги щодо порушення прав людини. Недотримання цих заходів суд розглядає, як перешкоду для ефективного розгляду скарги заявника.

Нагадаємо, мігранти на білорусько-польському кордоні з'явилися в кінці жовтня після того, як Олександр Лукашенко пообіцяв громадянам країн Близького Сходу вільний коридор до Європи.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також