Росія відповіла на санкції Євросоюзу
20:30 30.04.2021
265

Росія у відповідь на санкції Євросоюзу за переслідування опозиціонера Олексія Навального і репресії проти представників ЛГБТ-спільноти в Чечні заборонила в'їзд на свою територію вісьмом чиновникам структур Євросоюзу та окремих країн ЄС. Про це повідомляє пресслужба МЗС РФ.

ЄС 2 і 22 березня ввів санкції в цілому проти шістьох росіян.

У своїй заяві російське міністерство звинуватило Євросоюз у продовженні "політики нелегітимних односторонніх обмежувальних заходів щодо російських громадян і організацій".

Тож у відповідь МЗС Росії оголосило власні обмеження проти шести громадян ЄС, серед яких - глава Європейського парламенту Давід Сассолі та заступниця голови Європейської комісії з питань цінностей і транспарентності Вера Юрова. Відтепер в'їзд в РФ їм заборонений.

Крім того, у "чорний список" РФ потрапили: Іварс Аболіньш, голова Національної ради Латвії з електронних ЗМІ; Маріс Балтіньш, директор Центру державної мови Латвії;

Жак Мер, член французької делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи; Йорг Раупах, керівник прокуратури Берліна; Оса Скотт, голова Лабораторії хімічної, біологічної, радіаційної та ядерної безпеки Дослідницького інституту тотальної оборони Швеції; Ільмар Томуск, глава Мовного департаменту Естонії.

У російському міністерстві заявили, що практика введення санкцій ЄС супроводжується "антиросійської істерією" в західних ЗМІ, а всі російські пропозиції щодо розв'язання будь-яких проблемних питань в режимі прямого професійного діалогу послідовно ігноруються або відкидаються.

 

Читайте також