Що відбувалося на вулицях італійських міст у ніч після тріумфу на Євро-2020
12:31 12.07.2021
375

Збірній Англії з футболу за підтримки десятків тисяч фанатів команда поступилася титулом кращої збірної Європи італійцям і знову залишилася без титулів з часів свого єдиного тріумфу на Чемпіонаті світу 1966 року. Водночас на вулицях італійських міст і на сторінках газет всієї країни — панує небувала ейфорія. Про це повідомляє I Like News з посиланням на УНН.

Мрії про повернення футболу додому через 55 років не збулися. Перемога на чемпіонаті 1966 року продовжує залишатися єдиним великим успіхом англійців. Збірна Італії до чотирьох титулів кращої команди світу додала другу перемогу на Євро — через 53 роки.

Команда Гарета Саутгейта вийшла вперед вже на 2-й хвилині зустрічі після точного удару Люка Шоу. Захисник став автором найшвидшого гола в фіналах чемпіонатів Європи. Італія відігралася в середині другого тайму зусиллями Леонардо Бонуччі. Зазначимо, що захисник — рекордсмен Скуадри Адзурри за кількістю матчів на чемпіонатах Європи.

У додатковий час команди голів не забивали. Переможець Євро-2020 визначився в серії післяматчевих пенальті: Італія виявилася сильнішою з рахунком 3:2.

У складі Англії пенальті не реалізували Маркус Рашфорд (штанга), Джейдон Санчо (воротар) і Букайо Сака (воротар). В Італії не забили Андреа Белотті (воротар) і Жоржиньо (воротар).

Вночі та вранці усі перші шпальти італійських ЗМІ були зайняті тріумфом національної команди на турнірі. Ряд видань вийшли під радісними заголовками.

Наприклад: видання La Repubblica: “Європа — наша” або La Gazzetta dello Sport “Занадто гарно”.

Репортажі опублікували Corriere della SeraLa RepubblicaIl MattinoCorriere dello SportTuttosportLa Gazzetta dello Sport та інші.

Шалена ніч на вулицях італійських міст

Відразу після нагородження у Лондоні — увага світових ЗМІ переключилася на “радісне безумство” на вулицях Італії.

Жителі різних і самобутніх регіонів Італії, які часто не визнають своєї єдності, злилися в єдиному пориві національної гордості завдяки перемозі збірної країни над командою Англії у фінальному матчі чемпіонату Європи з футболу.

Всюди чути тріумфальні крики “Італія”, гімн країни і неформальний футбольний гімн. Останній раз таке відбувалося в Італії 15 років тому, коли “Скуадра адзурра” перемогла на чемпіонаті світу. Титул європейського чемпіона країна завоювала другий раз і після більш ніж півстолітньої перерви, після перемоги у 1968 році.

Поліцейські патрулі навіть не намагалися пригасити загальний тріумф. Бари не зачинилися, як годиться, о першій годині ночі (комендантська година давно скасована) і продовжували обслуговувати клієнтів. Італійці вперше за багато місяців відчули себе так, як було до пандемії, забувши про небезпеку.

У Італії з’явилися нові герої — футболісти збірної, їхній наставник Роберто Манчіні та воротар Джанлуїджі Доннарумма, який змінив легендарного тезку Буффона і став найкращим гравцем турніру. У понеділок вдень у Квірінальському палаці їх буде приймати президент Серджо Маттарелла, який особисто був присутнім на фіналі Євро на стадіоні “Вемблі” у Лондоні.