Через сумніви щодо ефективності у США додатково вивчать AstraZeneca
18:32 24.03.2021
264

Фармакологічна компанія AstraZeneca надала американським дослідникам «застарілі дані» щодо ефективності її вакцини. Водночас у компанії зауважили, що готові до тісної співпраці, передає DW.

Зазначається, що Американський Національний інститут з дослідження алергії та інфекційних захворювань (NIAID) висловив сумнів у точності нещодавно проведеного самою компанією дослідження щодо ефективності її вакцини.

Зокрема експертів занепокоїло те, що до представленого компанією AstraZeneca дослідження потрапили «застарілі дані», що в підсумку може «не повністю відображати реальну картину» щодо ефективності цього препарату. Йдеться про результати так званої третьої фази дослідження, в якій взяло участь близько 32,5 тисячі осіб, і котра, за даними самої компанії, засвідчила високу ефективність розробленої нею вакцини.

Тож у американському інституті вимагають від AstraZeneca надання найактуальніших та найповніших даних щодо ефективності її вакцини.

Американський регулятор теж перевірить

Водночас керівник NIAID Ентоні Фаучі припустив у інтерв'ю мовнику ABC, що вакцина AstraZeneca з високою часткою ймовірності є високої якості. Він також зазначив, що «шкодує» через зволікання з реєстрацією цього препарату в США. За його словами, це лише підриває довіру громадськості до усіх вакцин загалом.

Історія з тромбозом

Нещодавно низка країн, зокрема призупинили щеплення вакциною AstraZeneca через повідомлення про поодинокі випадки появи тромбозу в декого зі щеплених цим препаратом. Утім, згодом ВООЗ, а також Європейське агентство з лікарських засобів (ЄАЛЗ) наголосили, що позитивна дія цієї вакцини значно переважує можливі ризики для декого з вакцинованих і рекомендували подальше її застосування.

 

Читайте також