У Казахстані офіційно скасували смертну кару
11:32 30.12.2021
253

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв підписав поправки до законодавства про відміну смертної кари, повідомила його пресслужба. Тиждень тому ці поправки схвалив парламент Казахстану.

Закон вносить поправки до кримінального, кримінального процесуального, кримінально-виконавчого кодексів та низки законів. З кримінального кодексу стаття «смертна кара» як виняткова міра покарання вилучається повністю.

На початку 2021 року Казахстан ратифікував Другий факультативний протокол до Міжнародного пакту про громадянські та політичні права, спрямований на скасування страти.

Цей документ було прийнято у грудні 1989 року на Генасамблеї ООН у Нью-Йорку. Казахстан приєднався щодо нього з застереженням у тому, що страта допускається у військовий час.

У жовтні 2021 року нижня палата парламенту Казахстану (мажиліс) схвалила законопроєкт щодо змін до Кримінального кодексу країни з питань смертної кари.

Ці поправки передбачали збереження смертної кари як покарання лише у статтях, що стосуються особливо тяжких злочинів військового характеру.

У грудні 2021 року мажиліс схвалив законопроєкт, який передбачає повне скасування смертної кари. Пізніше цю ініціативу підтримав Сенат.

У Казахстані з 2004 року діє безстроковий мораторій на приведення в дію вироків смертної кари. З того часу в країні було винесено як мінімум два смертні вироки.

Останній такий вирок ухвалили у 2016 році Руслану Кулекбаєву, якого засудили за збройний напад на поліцейську дільницю та департамент комітету національної безпеки в Алмати та вбивство десяти людей. Після змін у законодавстві страту засудженим, як очікується, замінять на довічне ув'язнення.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також