У США екс-спецназівцю дали 15 років в'язниці за шпигунство для Росії
11:00 15.05.2021
263

Колишнього військовослужбовця спецназу Сухопутних сил США "Зелені берети" Пітера Деббінса засудили до 15 років в'язниці за шпигунство на користь Росії. Про це повідомляє пресслужба американського Мін'юсту.

Деббінс зізнався в змові з агентами російської розвідки. З грудня 1996 року по січень 2011-го він періодично їздив до Росії, проводячи зустрічі з місцевими співробітниками спецслужб. У 1997 році Деббінсу привласнили кодове ім'я і він підписав "заяву, що підтверджує, що хоче служити РФ".

В ході зустрічей він розкривав російським розвідникам детальну інформацію про своєму підрозділі та імена колег зі спецназу. "Його поведінка є особистим зрадою колег і країни, і воно відображає загрозу операцій російської розвідки, спрямованих проти наших військових", - заявив помічник генпрокурора Джон Демерс з відділу нацбезпеки Мін'юсту США.

Його адвокат стверджував, що Деббінс завдав мінімальної шкоди і що російські шпигуни шантажували його, погрожуючи викрити нетрадиційну орієнтацію, повідомляє AP.

Сам Деббінс в ході засідання також підкреслив, що "став жертвою ГРУ" і піддав себе на небезпеку, розповівши про співпрацю з ними. "Я страждав в самотньому мовчанні 25 років. ГРУ не загрожує, воно виконує обіцянки", - заявив екс-спецназівець.

 

Читайте також