Україна планує приєднатися до санкцій ЄС проти Білорусі
11:00 03.10.2020
255

Україна планує приєднатися до санкцій ЄС проти Білорусі. Про це в інтерв'ю BBC News Україна повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Я хочу подивитися на остаточне юридичне рішення, хто там в цьому списку. Але так, ми налаштовані приєднатися до цих санкцій, бо тут вже йдеться про питання послідовності політики", - заявив міністр закордонних справ.

"Україна вважає, що в цій ситуації важливо діяти єдиним фронтом. Ми робимо все, що в наших силах, щоб допомагати народу Білорусі в цій складній ситуації", - пояснив пан Кулеба.

Він зазначив, що ціна такої солідарності для України є набагато вищою, ніж для країн ЄС чи НАТО, бо Україна не перебуває під "парасолькою захисту" цих об'єднань, а розширення впливу Росії в Білорусі загрожує українській безпеці.

23 вересня Дмитро Кулеба повідомив, що Україна не визнає Олександра Лукашенка легітимним президентом Білорусі і так само не визнає легітимною його інавгурацію.

1 жовтня лідери країн Євросоюзу узгодили список білоруських чиновників, проти яких запровадять персональні санкції. У цьому списку приблизно 40 прізвищ, але Олександра Лукашенка серед них немає.

Як повідомив президент Франції Емманюель Макрон, включення Олександра Лукашенка до санкційного списку могло підірвати зусилля з його залучення до переговорного процесу. Якщо пан Лукашенко не зможе налагодити діалог з власним народом, щодо нього можуть запровадити санкції у майбутньому, попередив Макрон.

Джерело: BBC 

Автор: Єва Козаченко
Читайте також