"Газпром" зупинив постачання газу через Україну в напрямку Угорщини
09:28 01.10.2021
260

Російський газовий монополіст "Газпром" зупинив транспортування газу через Україну в напрямку Угорщини. Про це в Facebook повідомляє Оператор ГТС України.

Відзначається, що заявки на транзит газу не надійшли, незважаючи на те, що потужності з України на вихід до Угорщини законтрактовані на весь газовий рік (з 01.10.2021 по 30.09.2022) у розмірі 24,6 млн куб. м на добу.

«Угорщина протягом десятиліть отримувала газ через територію України, і українська сторона жодного разу не порушувала зобов’язань. Більше того, український маршрут – економічно вигідний, бо є найкоротшим шляхом постачання газу до Угорщини, про це свідчать обсяги торгівлі між компаніями обох країн за останні роки, – зазначає гендиректор ОГТСУ Сергій Макогон. – Монополізація газових маршрутів "Газпромом", яку ми наразі спостерігаємо, ставить питання щодо основоположних принципів функціонування газових ринків ЄС – конкурентності та прозорості. Посилення домінуючого положення одного гравця та використання їм важелів впливу в очевидно політичних цілях на фоні шокуючого зростання цін на газ в Європі має бути зупинено».

 

Автор: Ася Пишко
Читайте також