Комісія з питань стратегічного партнерства України і США може зібратися вже в кінці жовтня
12:34 04.10.2021
253

Засідання Комісії з питань стратегічного партнерства України і Сполучених Штатів відбудеться орієнтовно в кінці жовтня - першій половині листопада. Про це глава українського Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба заявив в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

"Я думаю, що засідання комісії відбудеться орієнтовно наприкінці жовтня - у першій половині листопада", - сказав міністр, не уточнюючи конкретної дати.

За словами Кулеби, є два завдання: перезавантажити цей орган і ухвалити нову Хартію стратегічного партнерства, яка відповідатиме сучасним реаліям.

"Нам треба перезавантажити цей орган, зробити його сильнішим, більш ефективним. Ми розробили своє бачення, як це зробити, і будемо обговорювати це з американцями", - зауважив глава МЗС.

Глава українського МЗС також додав, що Комісія стратегічного партнерства є рушійною силою двосторонніх відносин України та Сполучених Штатів.

«Лідери можуть зустрітися, домовитися, але якщо системи з обох сторін не почнуть крутити колеса, то ніхто нікуди не поїде. Стратегічна комісія - це місце, де обидві сторони крутять колеса для того, щоб великі політичні, економічні та гуманітарні домовленості готувалися, і після прийняття реалізовувалися», - пояснив міністр.

Кулеба зазначив, що представництво в комісії збережеться на рівні державного секретаря США та міністра закордонних справ.

Про відновлення комісії з питань стратегічного партнества президенти Зеленський і Байден домовились на зустрічі у Вашингтоні на початку вересня.

 

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також