Мексика в ООН хоче представити план досягнення перемир'я в Україні
21:00 17.09.2022
256

Президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор заявив, що міністр закордонних справ Марсело Ебрард запропонує на засіданні ООН план створення «Комітету з питань діалогу та миру» для негайного припинення бойових дій в Україні.  

Під час промови на військовому параді до Дня незалежності в Мехіко Лопес Обрадор сказав, що пропозиція спрямована на досягнення перемир’я щонайменше на п’ять років на користь миру між усіма націями.

План, який буде оприлюднено на майбутній Генеральній асамблеї ООН у Нью-Йорку, дозволить присвятити час «вирішенню значних і серйозних економічних і соціальних проблем, які стосуються народів світу», сказав він.

Лопес Обрадор розкритикував санкції проти росії та "масове постачання" зброї в Україну, назвавши їх "діями, які сприяли триваючому протистоянню, додатковою порцією ірраціональності".

За словами Лопеса Обрадора, пропозиція передбачає, що прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді, Папа Римський Франциск і генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш виступлять посередниками в комітеті. Він висловив надію, що це дасть початок прямим переговорам між лідерами України та росії.

Автор: Вікторія Присяжнюк
Читайте також