США співпрацюють з ЄС для запобігання російській агресії проти України
14:57 20.11.2021
255

Американська служба розвідки співпрацює з європейськими колегами для того, щоб запобігти можливим військовим діям з боку Росії у разі її вторгнення в Україну. Там готують ряд економічних і військових заходів щодо стримування Росії. Про це повідомляє газета The New York Times/

За інформацією NYT, американська і британська розвідки все більше переконуються в тому, що президент Росії Володимир Путін розглядає можливість військових дій з метою взяти під контроль більшу частину України, або ж дестабілізувати країну настільки, щоб привести до влади більш "промосковський уряд".

Газета зазначає, що нинішнє нарощування Росією військ більш масштабне, ніж весняне, і включає складне озброєння.

"Росія ще не вирішила, що вона має намір робити з військами, які вона зібрала поблизу України, але нарощування країни сприймається серйозно, і Сполучені Штати не вважають, що це блеф"

Також повідомляється, що директор Національної розвідки США Авріл Хейнс цього тижня відвідала Брюссель, де розповіла послам НАТО про американські розвіддані щодо можливого військового вторгнення Росії в Україну.

При цьому, джерела NYT відзначають, що США обмінюються розвідданими з Україною. У п'ятницю голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі провів розмову з головнокомандувачем Збройних сил України Валерієм Залужним. Вони говорили про стурбованість активністю Росії в регіоні.

Газета повідомляє, що Росія направила додаткові війська до Криму, на мис Опук, а також розгорнула їх біля міста Павловськ Воронезької області.

Крім того, в недавній доповіді Центру стратегічних і міжнародних досліджень говориться, що російські танки, гаубиці і балістичні ракети малої дальності Іскандер розташовані на відстані удару від українського кордону.

Зазначається, що директорка Національної розвідки США Евріл Хейнс цього тижня відвідала Брюссель, де поінформувала європейських партнерів про те, що "залишилося мало часу, щоб перешкодити Росії". У зв'язку з цим США закликали європейські країни до співпраці для координації та розробки економічних та військових заходів стримування Росії. Також повідомляється, що Штати обмінюються розвідувальними даними з Україною.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також