Уряд Японії вирішив злити в океан воду з атомної електростанції "Фукусіма"
09:30 13.04.2021
260

Уряд Японії вирішив злити в океан очищену радіоактивну воду, що накопичується на атомній електростанції "Фукусіма", де сталася аварія ще в березні 2011 року.  Заявляють, що це не загрожує безпеці ні людей, ні довкіллю. Про це пише УНН з посиланням на Kyodo.

Вода, що закачується у зруйновані реактори на заводі у Фукусімі, щоб охолодити розтоплене паливо, змішане з дощовими та підземними водами, які також були забруднені, обробляється за допомогою вдосконаленої системи переробки рідини (ALPS).

У процесі видаляється більшість радіоактивних матеріалів, включаючи стронцій та цезій, але залишається тритій, який при низькій концентрації становить невеликий ризик для здоров’я людини.

Згідно з урядовим планом, тритій буде розбавлений до 1500 беккерелів на літр, що становить 40% концентрації, дозволеної за японськими стандартами безпеки, і одну сьому вказівки Всесвітньої організації охорони здоров'я щодо питної води.  МАГАТЕ підтримало цей крок, генеральний директор Рафаель Гроссі заявив, що він є науково обґрунтованим і відповідає стандартній практиці в атомній галузі у всьому світі.

Читайте також