Прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков відреагував на висловлювання турецької делегації, озвучені під час саміту «Кримської платформи» 23 серпня.
На його думку, позиція Туреччини з питання анексованого Росією Криму є «абсолютно невірною».
«Ми не сприймаємо таку позицію наших турецьких колег, ми вважаємо її абсолютно невірною. І ми готові терпляче й надалі роз'яснювати нашим турецьким колегам, так само як і іншим країнам, реальний стан справ із цим російським регіоном», – цитує Пєскова агентство ТАСС.
Він звернув увагу на те, що російсько-турецькі відносини в цілому носять партнерський характер. “Причому не просто декларативний, а який дійсно ґрунтується на реальному, міцному фундаменті торгово-економічного та інвестиційного співробітництва”, — сказав Пєсков.
Але це, продовжив представник Кремля, “не означає, що ці відносини вільні від суттєвих розбіжностей”. “До області істотних розбіжностей відноситься якраз кримська тема”, — вирішив заявити прес-секретар російського президента.
Додамо, що Туреччина є одним з учасників і підписантів декларації саміту Кримської платформи.
У травні МЗС РФ заявило, що стурбованість Туреччини щодо окупованого Криму “кон’юнктурна” і у неї самої є проблеми.
У квітні в Кремлі повідомили, що Росія з часом “здатна переконати” Туреччину в нібито правильності своєї позиції по окупації кримського півострова. Москва також вважає, що донести “те ж саме до України навряд чи можливо”.
Раніше в цьому році Кремль вже висловлював упевненість в тому, що Туреччина з часом зрозуміє нібито “правильність позиції Росії” щодо окупації українського Криму. Анексію Криму Росією представник Кремля назвав тоді “темою, яка відноситься до категорії розбіжностей (РФ і Туреччини)”.
При цьому він вказав, що розбіжності Москви і Анкари по окупованому Криму не впливають на партнерські відносини двох країн.
У грудні 2020 року Кремль заявив, що Росія продовжить “терпляче і послідовно доводити” до Туреччини свою позицію про нібито приналежність анексованого українського Криму, це питання залишається серйозною розбіжністю між двома країнами.
2 грудня міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу за підсумками переговорів в Анкарі з українським колегою Дмитром Кулебою заявив, що Туреччина вітає ініціативу України зі створення “Кримської платформи” — переговорного майданчику з питань анексованого Криму. Раніше про створення такого формату для координації міжнародних зусиль, спрямованих на повернення Криму до складу України і захист прав жителів півострова повідомили в Україні.
Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган також неодноразово заявляв, що Туреччина не визнає анексію Криму Росією.