У Мінагрополітики прогнозують щорічне зростання вартості землі
12:00 02.07.2021
253

Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко заявив, що ціна на земельні ділянки сільськогосподарського призначення щороку буде зростати на 7-10%.

Про це він заявив 2 липня у Верховній Раді під час години запитань до уряду.

”Наші аналітичні дані підтверджують, що вартість – близько 50 тис. гривень за гектар. Що стосується зростання вартості, за нашими оцінками, воно становитиме 7-10% щороку. Українська земля є недооціненою", - заявив міністр.

Варто зазначити, що наразі, за словами міністра, Держгеокадастр встановив мінімальну вартість одного гектара української землі на рівні 27,5 тис. грн. Однак, говорить Лещенко, дані аналітичного дослідження підтверджують, що наразі вартість одного гектара складає близько 50 тис. гривень.

Також він порадив не поспішати з продажем земель.

"Земля є найкращим банківським депозитом, який постійно зростатиме в ціні та приноситиме додатковий дохід від орендної плати – лише за минулий рік оренда зросла на 16% по Україні і продовжує зростати”, – заявив Лещенко.

Нагадаємо, від 1 липня в Україні припинив дію мораторій на продаж сільськогосподарських земель, що діяв від 2002 року, і відкрився ринок землі. Відтепер українці можуть вільно купувати та продавати землю сільськогосподарського призначення. 

Впродовж останніх двох років Верховна Рада ухвалила низку законів, які встановили нові правила та обмеження для усіх його учасників – власників та орендарів землі, потенційних покупців, підприємств аграрного сектору. Пояснення, як купити та як продати землю сільськогосподарського призначенн, читайте у нашому матеріалі.

Читайте також