У Вінниці до Днів європейської спадщини проведуть нестандартні екскурсії
15:30 23.09.2021
285

У Вінниці з 24 по 26 вересня відбудуться Дні європейської спадщини, в межах яких організують кілька нестандартних екскурсій, майстер-класів та прогулянок містом.

Про це повідомляють у пресслужбі Вінницької міської ради.

"24-26 вересня Вінниця втретє долучається до щорічної ініціативи Ради Європи. Мета Днів європейської спадщини – привернути увагу мешканців та гостей міста до культурної спадщини та її ролі у розвитку сучасного суспільства. На учасників заходів чекають нестандартні екскурсії в музейних експозиціях, цікаві майстер-класи та низка інклюзивних прогулянок Вінницею і її пам’ятками", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що основна ідея заходів в межах ДЄС – відкриття і огляд зазвичай закритих чи маловідомих пам'яток і артефактів, щоб привернути увагу громадськості до їхньої історичної та архітектурної цінності. У 2021 році Дні європейської спадщини присвячені темі інклюзивної та різноманітної спадщини і покликані заохотити широку громадську участь у культурі, сприяти та відзначати різноманітність і підкреслити, що взаємодія з людьми та спільнотами з різним культурним походженням може збагатити наше життя.

Особливу увагу приділять покращенню доступності заходів, як з погляду усунення фізичних бар’єрів, так і надання платформи різним групам, включно з вразливими та маргіналізовании людьми, які часто мають меншу можливість поділитися своїми історіями.

"У краєзнавчому музеї в інтерактивній формі розкриють ремісничу спадщину багатьох епох, адаптовану для різних суспільних груп, а в художньому музеї продемонструють, як мистецтво може долати міжлюдські бар’єри. Учасники зможуть потрапити в музей психоневрологічної лікарні та дізнатися про розвиток гуманних методів психіатрії. Серед екскурсій будуть запропоновані формати для маломобільних груп, людей з обмеженими психофізичними можливостями та нечуючих", – розповіли у міській раді.

Тут додали, що в межах фокусної теми відбудеться публічна дискусія «Культура. Туризм. Інклюзія» з презентацією проєкту Inclusive Travels in Ukraine, покликана створити інформаційну базу доступності українських музеїв та стимулювати посилення інклюзивності в туристичній сфері Вінниці.

Участь у подіях безкоштовна за умови попередньої онлайн-реєстрації. Кількість місць обмежена.

У міськраді запевняють, що всі заходи відбуватимуться з дотриманням протиепідеміологічних вимог, які діятимуть у Вінниці на момент проведення подій.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також